ДПС-НН: Внасяме мораториум върху увеличението на цената на тока

Ние няма да допуснем хората да бъдат ограбвани от нагли, самозабравили се олигарси и  техните  ортаци, инсталирани в институциите, заяви Делян Пеевски

Арогантността, с която собственикът на  "Електрохолд", компанията, която осигурява електрозахранването в Западна България, Асен Христов се опита да прехвърли отговорността за бедствието с тока на всички други - държава, кметове и еколози, е ясен знак, че има чувството за безнаказаност поради чадър, осигурен му от отговорните за контрола върху работата на дружеството лица. Това съобщи лидерът на "ДПС–Ново начало" Делян Пеевски.

 

"Кризата с тока, която за седмица остави без електрозахранване хиляди,  заради която хора и бизнес претърпяха огромни загуби, а за болни на легло беше животозастрашаваща, продължава да не намира адекватната реакция от регулатора КЕВР. На фона на създалото се напрежение, председателят на КЕВР Иван Иванов обяви, че няма намерение да отстъпва от увеличението на цената на електроенергията с 9% от 1 януари 2025-та година, като напълно игнорира възможността за търсене на отговорност на ЕРП-тата за създаденото бедствено положение", допълни той.

 

По думите му затова "ДПС-Ново начало" внася в Народното събрание предложение за мораториум върху увеличението на цената на електроенергията  до избора на нов състав на КЕВР и до извършването на пълна и всеобхватна проверка на дейността на частните електроразпределителни дружества.

 

"Водени от убеждението, че всеки български гражданин е равнопоставен и трябва да ползва свободно правата си, че бизнесът трябва да има нормални условия, за да се развива и да осигурява работни места, ние няма да допуснем хората да бъдат ограбвани от нагли, самозабравили се олигарси и техните  ортаци, инсталирани в институциите", заключи Пеевски.

Още от "Политика"

Росен Желязков и Георг Георгиев проведоха среща с върховния представител за Газа Николай Младенов

По време на разговора бяха обсъдени актуалната динамика на сигурността в региона на Близкия изток, с акцент върху хуманитарната и политическата ситуация в Газа

Прочетете повече прочетете повече

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени