Джо Байдън: Светът ще държи Русия отговорна за смъртта и разрухата в Украйна

Той излезе с позиция за наредената руска операция в Донбас

Джо Байдън
Джо Байдън Източник: Twitter

Съединените щати и техните съюзници ще отговорят единно и решително на тази "непредизвикана и неоправдана атака на руските въоръжени сили" срещу Украйна, заяви американският президент Джон Байдън, след като в украинската столица Киев бяха чути експлозии, предаде Ройтерс. 

 

"Президентът Путин избра да започне преднамерена война, която ще доведе до катастрофална загуба на животи и до човешко страдание", се казва в изявление на Байдън. "Само Русия е отговорна за смъртта и разрухата, които тази атака ще донесе. Светът ще държи Русия отговорна", добави той.

 

Байдън каза, че днес ще обяви допълнителни ответни мерки, които ще бъдат наложени на Русия от САЩ и съюзниците им. 

 

Още от "Политика"

Йотова започва във вторник консултации с парламентарните групи за назначаването на служебен премиер

Изборът на служебен министър-председател не е моят избор. Това е избор на Народното събрание, защото то гласува тези промени в Конституцията, избра длъжностните лица, които могат да поемат този пост, процедурата и правилата, по които това да стане, каза президентката в неделя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени