Екатерина Захариева: Такава слабост и малодушие не бива да има в управлението на държавата

Тези, които не подкрепят Украйна, подкрепят войната, каза още Захариева

Екатерина Захариева, ГЕРБ
Екатерина Захариева, ГЕРБ Източник: Zonanews

Такава слабост, такова малодушие не бива да съществува в българското управление на държавата. Това заяви в кулоарите на НС бившият външен министър и настоящ народен представител от ГЕРБ-СДС Екатерина Захариева относно предложението за отпускане на помощ за Украйна.

 

Тя изрази несъгласие с възможността за даване само на каски и бронежилетки. Според нея предложението на "Продължаваме Промяната" (ПП), прието вчера на заседание на Комисията по външна политика, е "нищонеказващо".

 

"Тези, които не подкрепят Украйна, подкрепят войната", каза още Захариева. Тя смята, че премиерът има мнозинство в парламента, за да се приеме решението за военна помощ за Украйна. 

 

Проекторешението на ПП гласи, че парламентът дава мандат на правителството да обсъди и приложи пакет от мерки, свързани с войната в Украйна, една от които е оказване на помощ на Украйна - хуманитарна, финансова и техническа за защитни цели според нуждите на Украйна и съобразно възможностите на България.

 

ГЕРБ-СДС и "Демократична България" имаха свои отделни проекти. В началото на заседанието на парламента депутати от двете парламентарни групи поискаха проектите за решение във връзка с помощта за Украйна да влязат още днес в пленарната зала. Заради липса на доклад от водещата комисия обаче това не стана. 

 

Дебатът за приемането на решение за помощ за Украйна и каква точно да бъде тя, се провежда на фона на посещението на външния министър на Украйна Дмитро Кулеба в България. 

Още от "Политика"

В спокойна обстановка започна балотажът на избора за кмет на димитровградското село Черногорово

На 12 октомври до балотаж достигнаха кандидатите на ГЕРБ Лидия Молева, която събра 193 гласа, и Христина Статева от Движение за права и свободи, за която вота си дадоха 148 души

Прочетете повече прочетете повече

Президентът на Унгария Тамаш Шуйок ще бъде на официално посещение в България

Тамаш Шуйок ще посети Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" в Смолян. Там ще бъдат представени изложбата "В памет на едно обаяние" и музикално-поетичен концерт, посветени на Деня на българо-унгарското приятелство

Прочетете повече прочетете повече

Атанасов: Борисов ме предложи за шеф на ДАНС, отказах му, защото съм тежко политизиран

Относно отстраняването на Наталия Киселова като председател на НС, Атанасов каза, че още от първия ден смята, че тя не е подходяща за поста, тъй като няма необходимите качества

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени