Експерт: Почти 50% от въоръжението на страните в НАТО е произведено преди 1990 г.

Това заяви бившият зам.-военен министър Йордан Божилов

Йордан Божилов
Йордан Божилов Източник: Zonanews

 Почти 50% от въоръжението на страните в НАТО е произведено преди 1990 г. Това заяви в телевизионно интервю бившият зам.-военен министър Йордан Божилов. Падналият в петък L-39 ZA обаче е бил поддържан, допълни той.

 

Припомняме, че при авиоинцидента край база "Граф Игнатиево" загинаха двама пилоти. По думите на бившия зам.-министър армията ни няма какво да покаже на паради. "Какво съобщаваме с това на хората, като изкараме стара съветска техника. Такива демонстрации изчерпват ресурс и увеличават рисковете", отбеляза Божилов.

 

Попитан човешка или техническа грешка е довела до самолетната катастрофа на авиобазата в петък, той отговори, че обикновено причината винаги е комплексна.

Още от "Политика"

Бойко Борисов: Кметовете на ГЕРБ са едно от най-големите ни предимства пред останалите партии

По време на кампанията и в изборния ден нашите представители ще следят за всяка нередност, защото знаем, че служебнoто правителство ще изпълнява нарежданията на ПП-ДБ и ще се опитат да си наредят резултата, пише още Борисов

Прочетете повече прочетете повече

Гюров за Борда за мир: Готови сме да сезираме Конституционния съд, политици да не се опитват да търгуват с националните

Министърът на външните работи Надежда Нейнски направи ясно разграничение между всеобхватния план за мир на президента Тръмп за Газа, по отношение на който Николай Младенов има изключителна роля и разширената версия на Борда за мир

Прочетете повече прочетете повече

Бойко Борисов: Кабинетът "Гюров" да спре с уволненията за малко и да вземе мерки срещу спекулата (ВИДЕО)

Той призовава също новият директор на НАП и КЗК да се задействат "още по-усърдно" и да се предложи на държавата план, който да бъде приет в парламента

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени