Гълъб Донев: Когато има съчетание на политическа воля и професионализъм, е напълно възможно да бъдат ограничени уродливи явления

""Всяко съобщение за катастрофа на пътя, която е отнела за пореден път човешки живот и е причинила страдание и мъка, ме изпълва с гняв" - заяви той по време на съвещанието

Гълъб Донев
Гълъб Донев Източник: Пресцентър на МС

Обществото очаква от нас подготовката и провеждането на честни и свободни избори. Когато има съчетание на политическа воля и професионализъм, е напълно възможно да бъдат ограничени уродливи явления като купения и контролиран вот и различни изборни злоупотреби. Това заяви служебният министър-председател Гълъб Донев на Националното съвещание на МВР.

По думите му правителството ще направи всичко необходимо, за да бъде постигнато единодействие на национално и местно ниво в съпротивата с купения и контролирания вот.

 

По отношение на войната на пътя, премиерът Донев е убеден, че може да се сложи край на това: "Всяко съобщение за катастрофа на пътя, която е отнела за пореден път човешки живот и е причинила страдание и мъка, ме изпълва с гняв. Настоявам да бъдем нетърпими към всеки, който не спазва правилата за движение и застрашава с поведението си човешки живот.

 

Направете възможното и невъзможното, за да овладеем войната по пътищата в страната. Уверявам ви, че може да разчитате на пълната подкрепа на правителството и моята лична като министър-председател", подчерта Донев.

 

От своя страна, служебният министър на вътрешните работи Иван Демерджиев подчерта, че основната задача на МВР е да се организира провеждането на изборния процес, който трябва да протече спокойно и сигурно и всеки български гражданин да упражни законосъобразно правото си на глас.

 

"Много добре знаем какви са порочните практики и ще използваме целият натрупан опит да се опитаме да го развием и ще изисквам този път да положим всички усилия да разкрием лицата, които стоят зад тези порочни практики - купения, корпоративния вот, всякаква форма на изкривяване на изборния резултат и тези лица да бъдат издирени и изправени пред закона", каза Демерджиев.

 

Той очаква и ще изисква МВР да се ръководи от принципа на законност - в действията, защото ако само ръководството съблюдава този принцип, няма как системата на МВР да заработи по начина, по който се изисква и очаква.

 

"Всеки, който спазва този принцип ще има пълната подкрепа на ръководството и и моята пълна подкрепа. А всеки, който не спазва този принцип или извършва правонарушения или престъпления, ще бъдем безкомпромисни към такъв тип прояви", подчерта вътрешният министър.

 

По думите му, цялата общественост е вперила поглед в МВР и този основен приоритет трябва да бъде изпълнен възможно най-добре, ако искаме след изборите да получим това доверие и уважение, което институцията заслужава.

Още от "Политика"

Чалга певецът Слави Трифонов се извини за цинизма на Тошко Йорданов към лекарите

Разбира се, че младите лекари са прави и не само, защото са млади, а защото държавата трябва да направи всичко възможно, за да ги задържи да работят и да живеят в България, написа във Фейсбук той

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков благодари на външния министър на Оман за ключовата роля при освобождаването на българските моря

По време на срещата бе изразена обща воля за надграждане на сътрудничеството и превръщането му в основа за дългосрочно стратегическо партньорство между България и Султаната Оман

Прочетете повече прочетете повече

В условия на неотложност! ГДБОП и ДАНС претърсиха дома на депутата от АПС Явор Хайтов

Хайтов и бившият директор на Дирекция "Миглация" Стефан Христов са имали общ консултански бизнес, сръзан с предотавянето на гражданство на лица извън ЕС, съобщиха наши източници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени