Гари Каспаров на среща с Борисов: В политиката няма сиви полета, има бяло и черно – или взимаш правилната позиция или не (ВИДЕО)

Лидерът на ГЕРБ бе категоричен, че ЕС и НАТО трябва да се опълчат на действията, които се случват в Украйна

Бойко Борисов и Гари Каспаров
Бойко Борисов и Гари Каспаров Източник: Скрийншот/Facebook

"Ситуацията с войната в Украйна е като шахматна аналогия – в политиката няма сиви полета, има бяло и черно – или взимаш правилната позиция или не. Затова е важно България да заеме категорична позиция по темата, без да има негативи за нея. Използвам случая винаги да подкрепя позиции на партии, които мислят като нас, в лицето на ГЕРБ. Надявам се българите да направят правилния избор и да подкрепят единствената партия, която стои на правилната страна на историята - ГЕРБ". Това заяви световният шампион Гари Каспаров по време на брифинг в централата на ГЕРБ заедно с лидера на партията Бойко Борисов.

 

Той подчерта, че представлява руската опозиция извън страната и за него е важно Украйна да има пълна победа, както и руските престъпници да понесат своето наказание.

 

"Днешното посещение е заради нашите действия. Ние сме партията, която първа сложи украинското знаме . Първи казахме, че това е агресия и война и това трябва да спре. ГЕРБ първа предложи в НС България да изпрати оръжие за Украйна", заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

 

Той бе категоричен, че ЕС и НАТО трябва да се опълчат на действията, които се случват в Украйна.

 

"Ние първи казахме, че това е война и това трябва да спре. Нашата партия обяви 100% диверсификация от "Газпром", а младежите събраха 50 хил. лв. и ги изпратиха на своите връстници, пратихме украински деца и на почивка на българското Черноморие. Така че, докато другите говорят, ние действаме", допълни Борисов.  

 

"ГЕРБ и СДС сме на твърда позиция, която ще отстояване и след изборите", добави той. Борисов подчерта, че руският народ не ни е противник и се надява един ден и те да са част от демократичната общност.

 

"Ние също сме уязвими, гледайки подобни действия на Балканите, затова днес позицията трябва да е повече от ясна и аз съм благодарен, че на Запад са я чули и целия ЕС сме на едно мнение", допълни лидерът на ГЕРБ.

 

Още от "Политика"

Росен Плевнелиев: Радев ще слезе на политическия терен през 2026 г., но след поне още едни предсрочни избори

По думите му протестите през 2013 г. и сегашните демонстрации имат общ корен - общественото възмущение срещу задкулисието и концентрираната власт около Делян Пеевски

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Николай Брънзалов от БЛС: При липса на бюджет не може да бъде подписан нов национален рамков договор

Националният рамков договор указва условията, медицинските дейности и правилата, при които работят медиците в доболничната и в болничната помощ

Прочетете повече прочетете повече

Вицепремиерът Караджов сигнализира Европейската комисия и поиска спешни мерки за критичната ситуация на българо-гръцката

Той призовава Европейската комисия да обърне внимание на гръцките компетентни власти, че подобни действия нарушават основни принципи на ЕС

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени