Ген. Запрянов: Когато президентът издаде съответния акт и влезе в сила, ще говоря

Аз съм навътре в системата, участвал съм в цялостното отбранително планиране, което върви досега, добави той

Ген. Атанас Запрянов
Ген. Атанас Запрянов Източник: БГНЕС

Когато правителството стане факт, ще говорим за приоритетите на Министерството на отбраната и на правителството. Това каза пред журналисти номинираният за служебен министър на отбраната и настоящ заместник-министър ген. Атанас Запрянов.

 

"Когато президентът издаде съответния акт и влезе в сила, ще говоря", посочи Запрянов. "Аз съм навътре в системата, участвал съм в цялостното отбранително планиране, което върви досега. Единственият сектор, който не е бил на моето внимание в непосредствен контрол, е на инфраструктурата и договорите за доставки", обясни той.

 

"Това е едно направление, с което ще трябва да се запозная, за да имам цялостна картина", добави Атанас Запрянов и каза още, че номинацията е огромна отговорност. Заместник-министърът участва в отбелязването на деветата годишнина на Центъра за изследване, изграждане и усъвършенстване на способности на НАТО за управление на кризи и реагиране на бедствия.

 

По-рано днес номинираният за служебен премиер Димитър Главчев представи проектокабинета си на президента Румен Радев и партиите в НС. 

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Министър Гроздан Караджов съобщи за автомобил, карал със скорост между 190 и 210 километра в час по АМ "Тракия" (ВИДЕО)

Подадох сигнал в Пътна полиция и нарушителят беше спрян на входа на град Бургас! Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени