ГЕРБ настоява кодът на софтуера на машините да бъде предоставен на всички заинтересовани лица

Поводът за искането са съмнения, че машините за гласувани са манипулирани

Бойко Борисов в Стара Загора
Бойко Борисов в Стара Загора Източник: Скрийншот/Facebook

Сорс кодът на софтуера, чрез който беше проведено машинното гласуване на изборите за Народно събрание на 2 октомври 2022 г., да бъде предоставен на всички упълномощени наблюдатели и други заинтересовани длъжностни лица.

 

Това настоява ГЕРБ в писмо до Централната избирателна комисия, Министерство на електронното управление и "Сиела Норма" АД.

 

Поводът за искането са съмнения, че машините за гласувани са манипулирани.

 

"Машините са пипани. Аз се надявам ЦИК да ме опровергае и да разреши на компютърните специалисти от всички партии да отидат и да видят какво става със софтуера, когато имаш кода. Нека отворят и да погледнат, за да нямаме тези съмнения", коментира председателят на ГЕРБ Бойко Борисов по време на посещение в Стара Загора.

 

По този начин ще стане ясно например дали 70 000 избиратели наистина са отишли до урните, за да изберат "Не подкрепям никого", подчерта още Борисов.

Още от "Политика"

Независимият кандидат Михаил Въжаров е новият кмет на радомирското село Долна Диканя

Двама бяха кандидатите, които участваха в частичните избори за кмет на село Долна Диканя, община Радомир – независимият кандидат Михаил Въжаров, издигнат от инициативен комитет, и Емил Колев от ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

В столичния район Средец и на още 12 места избират кмет

До частичния вот се стигна, след като на 20 февруари бяха предсрочно прекратени правомощията на Трайчо Трайков като кмет на район "Средец" от ПБ-ДБ заради избирането му за служебен министър на енергетиката

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени