ГЕРБ: ЕК разобличи Кирил Петков в лъжа (ВИДЕО)

ЕК днес заяви, че планът, с който разполагат е подаден на 15 октомври 2021 г. "Това е планът Пеканов, разработен от второто служебно правителство", каза Томислав Дончев

Брифинг на Томислав Дончев
Брифинг на Томислав Дончев

На извънреден брифинг в централата на ПП ГЕРБ бившият вицепремиер и сегашен народен представител Томислав Дончев разкри, че от ЕК днес са потвърдили, че нов  План за въстановяване и устойчивост не е получаван в Брюксел. 

 

"Днес по време на процедура в Народното събрание имах възможност да задам въпрос на министър-председателя във връзка с голямото закъснение при разработването и подаването  на новата версия на Националния план за възстановяване и устойчивост, текстовете по оперативните програми и споразумението за партньорство", каза Дончев. 

 

Напомням, че плановият период започна в началото на миналата година, тя изтече като нулева и аз се безпокоя, че голяма част, ако не и цялата 2022 също ще бъде нулева", изрази опасенията си бившият вицепремиер. 

 

"Г-н Петков, в пленарна зала, ме информира, цитирам: "В отговор на вашия въпрос директно мога да кажа, че планът е предаден на ЕК в момента и тя го разглежда". Което стана повод да реагирам, защото, ако наистина в ЕК е пратен нов план това е проблем! Нещо повече - това е безобразие, защото не може да се изпраща документ, който никой в България не е виждал. Или не е истина", възмути се Томислав Дончев. 

 

Дончев акцентира, че говорител на ЕК днес е заявил, че планът, с който разполагат е подаден на 15 октомври 2021 г. "Това е планът Пеканов, разработен от второто служебно правителство. Правителството на г-н Петков беше избрано 2 месеца след това", обясни депутатът от ГЕРБ-СДС.

 

 

И попита журналистите:
"В такъв случай, при условие, че ЕК твърди, че планът, с който разполага е подаден на 15 октомври м.г., истина или лъжа са думите на г-н Петков днес, че планът е подаден на ЕК в момента и тя го разглежда". 

 

Аз не обичам евтините политически внушения, но не е хубаво да се лъже, особено в парламента, добави Дончев. Той потвърди, че заради това поведение на премиера, оттук-нататък ГЕРБ ще бъде принуден внимателно да анализира всяка дума на министър-председателя, за да прецени дали тя е истина или лъжа. 

Още от "Политика"

Красимир Ципов: Да се правят промени в начина на гласуване три месеца преди изборите не е добра практика

Аз не съм противник на машинното гласуване, но българският избирател трябваше да има право на избор. Отнемането на това не е стъпка в правилната посока, заяви още Ципов

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ реагира остро на разпространяването на процесуален документ от OFAC

Винаги сме съдействали обективната истина да бъде изяснена, заявяват от партията на Борисов и определят действията като политическа пропаганда и медийна кампания, базирана на внушения

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени