Говорителят на ЦИК Цветозар Томов: С гласовете от чужбина има вероятност и ИТН да влезе в НС

При 99,4% от секционните протоколи в страната от вчерашния парламентарен вот партията ИТН получава 3,83% или 95 505 гласа

Цветозар Томов
Цветозар Томов

Говорителят на ЦИК Цветозар Томов заяви, че с гласовете, идващи от чужбина, партията "Има такъв народ" има голяма вероятност също да влезе в 48-ото Народно събрание, с което броят да формациите в новия парламент да достигне осем, съобщава БНР.

 

При 99,4% от секционните протоколи в страната от вчерашния парламентарен вот партията ИТН получава 3,83% или 95 505 гласа, което е под 4-процентната бариера за влизане в парламента.

 

В същото време обаче при 95,56% от обработените протоколи в чужбина ИТН събира извън страната 4,7% от вота или 7 740 гласа.

Това означава, че преди преброяване на 100% от протоколите в страната и чужбина ИТН събира общо 103 245 гласа на проведените вчера избори.

Още от "Политика"

Свалиха охраната на лидера на ГЕРБ Борисов и на лидера на ДПС Пеевски

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов направи първи коментар в социалните мрежи. В публикация във Facebook той заявява: "Радвам се, че в българските служби вече няма данни за вътрешни и външни заплахи срещу мен"

Прочетете повече прочетете повече

ДПС предлага парламентарна комисия да разнищи случая "Петрохан"

Вносителите на предложението за създаването на комисията посочват, че случаят "Петрохан" надхвърля рамките на обичайно криминално деяние, като той вече е казус със значим обществен и институционален отзвук

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени