Христо Гаджев: Украйна няма време да чака да си играем на чиновници

На въпроса дали Тагарев трябва да остане след ротацията, Христо Гаджев заяви, че ще се видят оценките и анализите на министрите, но е важно да се прецени и дали изобщо ще се стигне до ротация

Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС
Христо Гаджев, ГЕРБ-СДС Източник: Zonanews

"Юнският пакет помощ, който гласува МС към Украйна тепърва предстои да заминава, ще го товарят надявам се с БТР-те. Ноември месец помощта за Украйна ще се прати февруари, решението за БТР-ите няма да го коментирам". Това заяви председателят на комисията по отбрана в НС Христо Гаджев. 

 

"Министерството на отбраната отговаря за транспорта и логистиката. От ноември месец обаче чакаме да се прати помощта", каза Гаджев. Той изрази надежда повече такъв подход, водещ до забавяне, да приключи. "Искаме да видим ясен план и график как ще се случва всичко от тук нататък," изиска председателят на комисията по отбрана.

 

"Няма да си лягат, докато не се случи, това, което са обещали в управленската програма, да се изпълни, а не да се събират и да пият кафе", отсече Христо Гаджев.

 

По думите му "Украйна няма време да чака да се "начиновничат" българските чиновници". Искаме да видим ясен план-график какво и как ще се случва оттук нататък, каза депутатът.  "Най-добрият подарък, който украинците винаги са искали, е ПВО, 8-ми декември сме гласували ПВО да бъде предоставена на Украйна, още не е", добави председателят на комисията по отбрана.

 

На въпроса дали Тагарев трябва да остане след ротацията, Христо Гаджев заяви, че ще се видят оценките и анализите на министрите, но е важно да се прецени и дали изобщо ще се стигне до ротация.

Още от "Политика"

Националният съвет на ПП избра Николай Денков за зам.-председател на партията

В края на септември Асен Василев беше избран единодушно за председател на ПП "Продължаваме промяната". Общото събрание на формацията избра изцяло обновен Изпълнителен съвет и направи промени в Устава на партията

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Задача на всяко държавно управление е да изгражда авторитета на българския воин

Премиерът припомни също творбата на патриарха на българската литература Иван Вазов "Новото гробище над Сливница", което прославя загиналите в борбата воини и показва преклонението на народа ни към техния подвиг

Прочетете повече прочетете повече

Обществените и природните науки помагат на децата да разбират технологиите, а изкуствата – да развиват креативност

Това каза министър Красимир Вълчев при откриването на конференция, посветена на иновациите в образованието в ерата изкуствения интелект

Прочетете повече прочетете повече

Силви Кирилов приема оставката на Обществения съвет за Национална детска болница

Формираните внушения за липса на прозрачност не допринасят за постигане на по-добър резултат и имат потенциала да засилят общественото недоверие към проект, който българските граждани очакват от години, пишат от МЗ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени