И Марио Рангелов напуска АСП на Доган

Така, АПС остава с 15 народни представители

Марио Рангелов
Марио Рангелов Източник: Zonanews

Народният представител Марио Рангелов е депозирал заявление за напускане на парламентарната група "Алианс за права и свободи". Това съобщи председателстващият заседанието Николета Кузманова ("Има такъв народ") по време на разискванията по вота на недоверие за "провал на правителството във фискалната политика".

 

Той ще се присъедини към тримата си колеги, които вече напуснаха формацията, приближена до Ахмед Доган. Вчера парламентарната група на "Алианс за права и свободи" напусна и народният представител Мюмюн Мюмюн. Така АПС остава с 15 народни представители.

 

В изпълнение на парламентарния правилник, напусналите парламентарните групи губят мястото си на заместник-председатели и членове на постоянните парламентарни комисии предсрочно и обяви освобождаването на Рангелов като член на комисията по образованието и науката, като член на комисията по здравеопазването, както и като член на временната комисия за установяване на съществуващите проблеми с разпространението на диазотен оксид (райски газ). Освобождаването се обявява, без да се обсъжда или гласува.

Още от "Политика"

ПБ режат субсидиите на партиите, теглят нов дълг до 3,8 млрд. евро, намаляват пенсиите

В рамките на осемте месеца до 31 август, когато трябва да приключат всички плащания, за да можем да претендираме за тяхното възстановяване, предстоят плащания в размер на 4,4 млрд. евро", заяви Константин Проданов от ПГ на ПБ

Прочетете повече прочетете повече

Румен Радев поиска от областните управители бърза реакция при бедствия, законосъобразна работа и стратегии за привличане

Почистването на речните корита, управлението на държавните активи и текущи процедури по европейските програми също бяха сред обсъдените теми на днешната среща

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени