Илина Мутафчиева напусна Зелено движение, остава депутат от ДБ

Спускаха еднолични решения, без санкция на националните ни органи, за това как да гласуваме

Илина Мутафчиева
Илина Мутафчиева Източник: Facebook

Напуснах "Зелено движение", защото ни спускаха еднолични решения, без санкция на националните ни органи, за това как да гласуваме. Това заяви пред OFFNews депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) Илина Мутафчиева в кулоарите на Народното събрание. "Зелено движение" е в състава на коалицията ПП-ДБ. Депутатката е обявила решението си преди малко повече от месец.

 

Мутафчиева обясни, че факторите за напускането ѝ са множество - тя вижда зелените политики не само като тясно природозащитни, а като политики за климата, образователни и социални политики и т.н. 

 

"В няколкото месеца, след като продължих да бъде в "Зелено движение" с новото ръководство, те решиха, че може да ни спускат еднолични решения, без санкция на националните ни съвети за това как да гласуваме", каза тя. Тя определи това като неконструктивно поведение.

 

Мутафчиева посочи, че е била на 18 години, когато е влязла в партията. На въпрос дали напускането ѝ е свързано с учредения през февруари от Владислав Панев клуб "Ускорение" с цел да се дават нови законодателни идеи на управляващото мнозинство, Мутафчиева отговори: 

"Не, по-скоро "Ускорение" е някакво пространство, което вярвам, че ще даде нещата, които не можех да видя в "Зелено движение". Това е клуб за взаимодействие на хора с обща реформаторска визия за бъдещето на равни начала."

 

Илина Мутафчиева остава в парламентарната група на ПП-ДБ като депутат от "Демократична България". В момента съпредседатели на изпълнителния съвет на "Зелено движение" са Даниела Божинова и Тома Белев. Начело на контролния съвет са Иван Велов и Ивайло Попов. 

 

По-рано днес "Зелено движение" обяви, че няма да подкрепи кабинет с мандат на ГЕРБ - въпреки заявките на ПП и на ДБ, а и на ГЕРБ за възобновяване на преговорите и възможен мандат.

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Министър Гроздан Караджов съобщи за автомобил, карал със скорост между 190 и 210 километра в час по АМ "Тракия" (ВИДЕО)

Подадох сигнал в Пътна полиция и нарушителят беше спрян на входа на град Бургас! Подадохме заедно със служителя на НСО сведение, за да дадем шанс на органите да санкционират нарушителя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени