Имаме план за изтегляне на български дипломати от Украйна при повишаване на риска, обяви премиерът Кирил Петков

Оценката на нашите служби е, че в следващите няколко дни и седмици няма от какво да се притесняваме, коментира още той

Кирил Петков в НС
Кирил Петков в НС Източник: БНТ

Имаме план за изтеглянето на нашите дипломати от Украйна, който е готов да се реализира, ако видим, че рискът се качва. В готовност са и самолетите, които при необходимост ще бъдат изпратени. Това заяви на брифинг в парламента премиерът Кирил Петков.

 

Той участва в извънредното заседание, свикано по темата за конфликта Украйна-Русия и напрежението между НАТО и Руската федерация. По думите на министър-председателя, ситуацията се следи непрекъснато и към момента не се предвижда изтегляне на български дипломати. Но сме в пълна готовност, увери Петков.

 

Оценката на нашите служби е, че в следващите няколко дни и седмици няма от какво да се притесняваме, коментира още той. Извънредното заседание на парламента днес се състоя по искане на депутатите от ГЕРБ-СДС, които настояха правителството и ръководителите на специалните служби да коментират ролята на България в събитията.

Още от "Политика"

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени