ИТН няма да подкрепи кандидатурата на Атанас Атанасов

Ние не участваме в задкулисни договорки и сме убедени, че, в този сложен момент, единственият практичен, честен и морален избор за временен председател на Народното събрание е изборът на най-възрастния депутат доц. Силви Кирилов, заявиха от партията

Тошко Йорданов, ИТН
Тошко Йорданов, ИТН Източник: Zonanews

От "Има такъв народ" (ИТН) заявиха в разпространена до медиите позиция, че няма как да подкрепят кандидатурата на ген. Атанас Атанасов за председател на парламента.

 

"ИТН няма как да подкрепи партийната кандидатура на Атанас Атанасов, още повече, че тя бе посочена от ГЕРБ. Ние не участваме в задкулисни договорки и сме убедени, че, в този сложен момент, единственият практичен, честен и морален избор за временен председател на Народното събрание е изборът на най-възрастния депутат доц. Силви Кирилов", заявиха от партията на Слави Трифонов.

 

По-рано днес от "Демократи за силна България" (ДСБ) съобщиха в позиция, че националното ръководство на ДСБ предлага на коалиционните партньори "Да, България" и "Продължаваме промяната" да бъде издигната обща кандидатура на коалицията за председател на 51-вото Народно събрание (НС) - председателят на ДСБ Атанас Атанасов.

Още от "Политика"

Бившият военен министър за военната помощ за Украйна: Дадохме доста от това, което можехме да дадем

Атанас Запрянов припомни, че с Решение на НС от 2022 г. се позволява на МО да даде военно-техническа помощ на Киев военни имущества, които са излишни или негодни

Прочетете повече прочетете повече

Кремълската шпионска групировка на прикритие в МС на натовска България предлага любимец на ГРУ за втори мандат за предсе

Антоан Гечев е обвързаният по линия на своя баща - Любомир Гечев - работил във Вашингтон за РУМНО/ГРУ през 80-те години на миналия век

Прочетете повече прочетете повече

ДПС продължава да се мазни на Радев и да се самоунижава - подкрепи ПБ за увеличението на дълга

Въздържаха се 15-те регистрирали се депутати от ГЕРБ и 14 от "Продължаваме промяната". Против гласуваха 20-те присъстващи от "Демократична България" и деветимата от "Възраждане"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени