Иван Гешев проведе разговори със служебния премиер Стефан Янев и председателя на ЦИК Камелия Нейкова

На централно ниво функционира и Междуведомствено звено за взаимодействие между ПРБ и ДАНС

Иван Гешев
Иван Гешев
Днес, 05.07.2021 г., главният прокурор на Република България Иван Гешев проведе телефонни разговори със служебния министър-председател Стефан Янев и председателя на Централната избирателна комисия Камелия Нейкова. В рамките на проведените разговорите бе обсъдена подготовката на изборите за Народно събрание, насрочени за 11.07.2021 г. 
 
Главният прокурор потвърди ангажираността на прокуратурата за активно взаимодействие между всички отговорни институции за гарантиране провеждането на честни и прозрачни избори. "Българската прокуратура е предприела всички законови действия, според правомощията си, за осигуряване спазването на закона преди, по време и след изборния ден", подчерта Иван Гешев.
 
Главният прокурор Иван Гешев припомни, че във всички области на страната са създадени Областни междуведомствени звена, които осъществяват координация с цел противодействията на престъпленията против политическите права на гражданите на територията на съответния регион. На централно ниво функционира и Междуведомствено звено за взаимодействие между ПРБ и ДАНС, а към Върховна касационна прокуратура ще функционира и дежурно звено от прокурори и служители, което ще обобщава постъпващите сигнали за  евентуални нарушения и престъпления, свързани с изборния процес.

 

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков към българските олимпийци по природни науки: С такива светли умове като Вашите бъдещето на Бълг

Деветте национални отбора по математика, физика, химия, биология, лингвистика, информатика, астрономия, география и изкуствен интелект участваха и спечелиха общо 39 медала от международни олимпиади

Прочетете повече прочетете повече

Най-после: Парламентът ограничава ролята на президента при избора на шефове на ДАНС, ДАР и ДАТО

Парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред подкрепи на първо гласуване председателите на ДАНС, ДАР и ДАТО да се избират с решение на НС и да не се назначават с указ на президента

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени