Извънредно заседание на НС: Изслушват ЦИК и "Информационно обслужване" заради скандала с протоколите

Припомняме, че на извънредно заседание на ЦИК в понеделник стана ясно, че "Информационно обслужване" не може да предаде базата с повторно въведените данни, които се очакваха

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

Председателят на Народното събрание свиква извънредни Председателски съвет и заседание на Народното събрание. Те ще се проведат съответно на 11 март от 13.00 ч. и от 14.00 ч. На парламентарното заседание ще бъдат изслушани ръководството на ЦИК и на "Информационно обслужване". 

 

Припомняме, че на извънредно заседание на ЦИК в понеделник стана ясно, че "Информационно обслужване" не може да предаде базата с повторно въведените данни, които се очакваха. Причината - от дружеството са предали всички документи и материали на Софийската градска прокуратура. Поради това не могат изпълнят възложените от ЦИК действия. Въпреки това със свое решение членовете на Комисията ги задължиха с последен срок до днес. 

 

От Конституционния съд отговориха с остра позиция на тази информация, заявявайки, че по този начин се възпрепятства дейността на Конституционния съд по приключване на делото за оспорване на законността на изборите.

 

От "Информационно обслужване" тази сутрин съобщиха, че не са предоставяли на Софийската градска прокуратура протоколите, изпратени от Конституционния съд, както и техни копия. Компанията върнала на ЦИК всички изходни документи, получени от комисията, които са предоставени от Конституционния съд. В позицията се твърди още, че от "Информационно обслужване" не разполагат с копия или оригинали на тези протоколи.

Още от "Политика"

Министерството на културата подготвя промяна в модела за финансиране на значими археологически обекти

Министър Евтим Милошев: Обмисляме финансови програми с продължителност две-три години, за да могат археологическите екипи да планират и управляват процеса

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Външният министър извика на среща посланика на Украйна заради дрона, нахлул в българското въздушно пространство

От Министерството на отбраната съобщиха, че според първоначален анализ на останките най-вероятно се касае за дрон-примамка "Майя". Този тип дронове се използват широко от украинските въоръжени сили, посочиха от министерството

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени