Кабинетът назначи областните управители в още шест области

Областните управители на Перник Людмил Веселинов и на Кюстендил инж. Александър Пандурски остават на своите позиции и на тяхно място няма да се назначават нови

Министерски съвет
Министерски съвет Източник: Zonanews

Правителството назначи шестима областни управители - на областите Варна, Кърджали, Софийска област, Търговище, Хасково и Ямбол.

 

Андрияна Андреева  е новият областен управител на Варна. Тя е доцент и доктор по право, ръководи катедра "Правни науки" в Икономически университет – Варна. Андреева е участвала в множество научни проекти, автор е на над 50 научни статии, студии и монографии, участвала е в подготовката по издаването на над 20 учебници и учебни помагала в областта на правото.

 

Никола Чанев  е назначен за областен управител на Кърджали. Той е заемал същата позиция в периода между 2017 г. и 2021 г. Дълги години е работил в  местната структурата на Националната агенция по приходите като инспектор  и началник – сектор. Магистър е по счетоводство и контрол от Университета за национално и световно стопанство, завършил е също "Национална и регионална сигурност" в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

 

Юлиян Леков  е новият областен управител на  София област. През 2014 г. той е заемал същата позиция. Леков има опит в няколко държавни компании, а също така в частния бизнес и като консултант по изпълнение на проекти. Магистър е по публична администрация от Стопанската академия в Свищов.

 

Гергана Цонева е назначена за областен управител на Търговище. До този момент е била заместник-председател на Общинския съвет в Търговище. Завършила е право в СУ "Св. Климент Охридски".  Била е юрисконсулт в Областната служба "Изпълнения на наказанията – Търговище", в общината, както и в Районната здравноосигурителна каса. Работила е също като адвокат и като дознател в областната дирекция на МВР.

 

Новият областен управител на Хасково Гинка Райчева е дългогодишен директор на основно училище "Св. Климент Охридски" в град Хасково. Тя е първият директор в страната, удостоен с  престижната награда на МОН " Св. Иван Рилски" за принос в развитието на българското образование. Има диплома по начална училищна педагогика от Пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

 

Биляна Кавалджиева-Димитрова е назначена за областен управител на Ямбол. През 2022 г. тя е била заместник областен управител в същата област. Завършила е право в Бургаския свободен университет. До този момент е била главен юрисконсулт във "Водоснабдяване и канализация" ЕООД  в Ямбол.

 

Областните управители на Перник Людмил Веселинов и на Кюстендил инж. Александър Пандурски остават на своите позиции и на тяхно място няма да се назначават нови.

 

Още от "Политика"

ГЕРБ-СДС: Още през тази сесия ще преминем от режим на конструктивна опозиция в режим на критична опозиция

Потвърждаваме позицията си, че няма да издигаме свои кандидати за състава на ВСС, но това не означава автоматична подкрепа за други кандидати, заяви Тома Биков

Прочетете повече прочетете повече

Костадин Костадинов: Видяхме неуместното и безхарактерно поведение на Радев

Пред журналисти в НС той добави, че не би се учудил, ако правителството на Румен Радев организира протести срещу опозицията, пояснявайки, че подобна демонстрация вече е била организирана в близкото минало, когато на власт беше кабинетът на Кирил Петков

Прочетете повече прочетете повече

Председателят на НС обяви дълъг списък с неизбрани членове на държавни органи

Сред тях са главният инспектор и 10 инспектори в Инспектората към Висшия съдебен съвет, както и членове на Съдийската и Прокурорската колегия на ВСС от квотата на Народното събрание

Прочетете повече прочетете повече

"Продължаваме Промяната": Служебният кабинет на Радев остави "Евролаб 2011" на Ами и Таки в ГКПП "Капитан Андреево"

От формацията припомнят и договора между "Булгаргаз" и турската държавна енергийна компания "Боташ", сключен по време на същото служебно правителство. ПП определя договора като "загробващ"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени