Калин Стоянов не е получил покана за министър в следващия служебен кабинет

Това каза той пред журналисти в Копривщица. Стоянов е в града, за да открие възстановения Участък "Полиция"

Калин Стоянов
Калин Стоянов Източник: Пресцентър на МВР

Служебният министър на вътрешните работи Калин Стоянов не е получил покана да бъде министър в следващия служебен кабинет. Това каза той пред журналисти в Копривщица. Стоянов е в града, за да открие възстановения Участък "Полиция".

 

Калин Стоянов и кметицата на Копривщица Мария Тороманова
Калин Стоянов и кметицата на Копривщица Мария Тороманова Източник: Пресцентър на МВР

По-рано днес номинираната за премиер Горица Грънчарова-Кожарева бе на среща в Министерството на вътрешните работи, където бе посрещната от министър Калин Стоянов.

 

Около обяд по нейна инициатива беше проведена среща с професионалното ръководство на министерството, уточни Калин Стоянов и добави, че на тази среща той и останалите членове на политическия кабинет не са присъствали.

 

"Доколкото разбрах, Кожарева е заслушала абсолютно всеки областен директор поотделно относно това какво е постигнато, какви са резултатите, какви са проблемите и евентуално начините за тяхното решение", каза той.

 

Калин Стоянов
Калин Стоянов Източник: Пресцентър на МВР

"Непосредствено след срещата с професионалното ръководство, бъдещият служебен министър-председател поиска среща и с политическото ръководство, там бях аз и тримата заместник-министри", посочи още Калин Стоянов.

 

По думите му срещата е професионална. Изискаха се някои допълнителни анализи и справки, които ще бъдат предоставени в следващите дни, поясни министърът.

 

Не съм получил покана, водени са разговори предимно с професионалното ръководство, каза той в отговор на въпрос дали е получил покана да участва и в следващия служебен кабинет. 

Още от "Политика"

БНБ: Недопустим политически натиск от "Продължаваме промяната"

От институцията реагираха на позицията, разпространена от ПП "Продължаваме промяната, според която "БНБ е безсилна да защити банковата система на България от лица с наложени санкции по "Магнитски"

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: България е сред най-силните поддръжници на европейската интеграция на Украйна

Премиерът Росен Желязков изтъкна също готовността на страната ни да се ангажира в процеса на следвоенно възстановяване, реконструкция и реформи в Украйна

Прочетете повече прочетете повече

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени