Калоян Паргов подкрепи Фандъкова: БСП категорично държи работата по метрото да продължи, Петков и Василев да си спазят обещанието

Метрото е един от най-важните проекти за София, добави той

Калоян Паргов
Калоян Паргов

"Категорично ние, от "БСП за България", държим средствата за доизграждане на метрото в София да бъдат осигурени и през лятото работата по него да продължи

ски съвет".

 

Това каза лидерът на БСП–София и председател на групата на социалистите в СОС Калоян Паргов в ефира на Телевизия "Европа", съобщиха от пресцентъра на столичната организация на социалистите. По думите му едва ли някой се съмнява, че метрото е много важно за софиянци. И не само защото е удобен и бърз транспорт, но и от екологична гледна точка.

 

"Метрото е един от най-важните проекти за София, който се развива през последните 40 години. Благодарение на европейските средства вече имаме 3 метродиаметъра, въпреки че последният все още не е завършен. Работата по финалния етап от него - до "Подуяне" - трябва да започне през март", обясни Паргов, който е заместник-председател на Комисията по транспорт и пътна безопасност на СОС.

 

Той изрази увереност, че премиерът Кирил Петков и вицепремиерът по европейските въпроси и министър на финансите Асен Василев ще спазят обещанието, което дадоха на софиянци за осигуряване на необходимите средства за строежа от държавния бюджет.

 

"По този начин ще компенсират отрязването на тези 143 милиона, които бяха заложени в Плана за възстановяване и устойчивост за доизграждане на метрото в София. Общата стойност на 9-те километра от третия метродиаметър е около 770 милиона", поясни лидерът на столичните социалисти.

 

Паргов припомни, че през миналата година общински съветници от групата на БСП са провели среща със служебния вицепремиер по европейските въпроси Атанас Пеканов, който отговаряше за Плана за възстановяване и устойчивост.

 

"Тогава настояхме и отстояхме планираните 143 милиона за софийското метро да бъдат запазени в Плана, защото отново имаше опасност да бъдат отрязани", каза Калоян Паргов.

 

Още от "Политика"

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Министерството на културата подготвя промяна в модела за финансиране на значими археологически обекти

Министър Евтим Милошев: Обмисляме финансови програми с продължителност две-три години, за да могат археологическите екипи да планират и управляват процеса

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени