Каракачанов се оттегля, конгрес на ВМРО решава кой да го наследи

На последните парламентарни избори партията показа незадоволителни резултати

Красимир Каракачанов
Красимир Каракачанов Източник: ВМРО
ВМРО-Българско национално движение ще проведе извънреден конгрес, съобщи пресцентърът на партията. Конгресът беше свикан след последните парламентарни и президентски избори на 14 ноември 2021 г., на които партията показа незадоволителни резултати. 
 
След това цялото ръководство на Организацията подаде оставка. На форума ще бъде взето решение каква да е формата на бъдещото управление на ВМРО, както и персонално кои да са лицата в новите ръководни органи.
 
Лидерът на ВМРО в оставка Красимир Каракачанов вече обяви официално, че се оттегля от поста си, като предлага трима съпредседатели да поемат 128-годишната Организация.
 

Още от "Политика"

ЦИК при 100 % преброени бюлетини: ПБ получава 1 444 924 гласа или 44.594%, ГЕРБ-СДС са втори с 433 755 гласа и 13.39%

Трети са ПП-ДБ с  408 845 гласа и 12.62% подкрепа.  ДПС получават 230 693 гласа и 7.12% подкрепа. Последната партия, която влиза в 52-то НС е "Възраждане" с 137 940 гласа и 4.26%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени