Казусът с F-16 влиза в комисията за контрол над службите в парламента

Очаква се днес депутатите да изслушат по темата министърa на отбраната Атанас Запрянов, директора на Служба "Военно разузнаване" бригаден генерал Венелин Венев и председателя на ДАНС Пламен Тончев

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

Казусът с изтребителя F-16 влиза в комисията за контрол над службите в парламента. Очаква се днес депутатите да изслушат по темата министърa на отбраната Атанас Запрянов, директора на Служба "Военно разузнаване" бригаден генерал Венелин Венев и председателя на ДАНС Пламен Тончев.

 

Те трябва да предоставят информация пред народните представители във връзка с възможен нерегламентиран достъп от вражеска на България сила до класифицирана информация, свързана с една от системите на изтребителя F-16 и евентуален саботаж срещу официалното приемане на бойния самолет от българските ВВС.

 

Темата предизвика нов задочен спор между президента Румен Радев и лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Реакции последваха и от част от партиите в парламента. Според "Има такъв народ" казусът трябва да бъде оставен на експертите.

 

От "Възраждане" призоваха за разследване на целия процес по придобиването на самолета. От ПП-ДБ заявиха, че скандалът се използва за политически цели от Борисов и Радев.

Още от "Политика"

Ролята на учителя става още по-важна с навлизането на изкуствения интелект

Това каза министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев при представянето на изследване на готовността за интеграция на изкуствения интелект (ИИ) в българските училища

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени