Кирил Петков официално издигна Асен Василев за премиер на ПП

Няма да допуснем чужди дипломати да дават ултиматуми на българската държава, добави той

Асен Василев и Кирил Петков
Асен Василев и Кирил Петков Източник: Zonanews

Асен Василев ще е предложението на "Продължаваме Промяната" за премиер. Това обяви във видеоизявление министър-председателят в оставка Кирил Петков. 

 

В 17 часа президентът Румен Радев трябва да връчи мандата на ПП, след това предстоят преговори, които се очертават изключително трудни, ако не и невъзможни.

 

БСП обяви, че не искат нито Петков, нито Василев за премиер. Същата е позицията и на ИТН.

 

Призовавам всички да се обединим в обща коалиция и да свършим задачите пред България. Ето защо аз предложих на ПП следващият министър-председател да е Асен Василев, човек, на когото имам безпрекословно доверие, с коййто ще бъдем в един отбор в него, каза в специално обръщение Петков.

 

Няма да допуснем чужди дипломати да дават ултиматум на бългаската държава до 12 ч, защото не ни е страх. Имаме различия с БСП и ИТН, но нищо не може да бъде по-важно от просперитета на България, каза Кирил Петков.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Работим активно по приоритета за старт на предучилищното образование от 4-годишна възраст

Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев посочи, че детските градини са от изключително значение за ранното развитие на децата

Прочетете повече прочетете повече

Министър Иван Иванов и представители на АПИ ще направят инспекция на строителството на автомагистрала "Хемус"

Най-късно до края на септември предстои да бъде пуснат в експлоатация лотът на АМ "Хемус" между пътен възел "Боаза" и пътен възел "Дерманци"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени