Кирил Петков с люта закана към Митрофанова: Всички, които работят против интересите на България ще бъдат отзовани

Той заяви това на Шипка попитан от журналисти дали ще бъде експулсирана руската посланичка Елеонора Митрофанова

Кирил Петков
Кирил Петков Източник: Скрийншот/NOVA

"Всички, които работят против интересите на България ще бъдат отзовани"! Това категорично заявление направи премиерът Кирил Петков, докато отговаряше на въпрос дали ще бъде експулсирана руската посланичка Елеонора Митрофанова.

 

На Шипка пред журналисти премиерът първоначално опита да отклони темата, но впоследствие разясни:

"Виждаме, че има чужди граждани, които работят против интереса на България. Всички, които работят против интересите на България ще бъдат отзовани, точно както се случи вчера. Тук не трябва да се говори за руския народ. Ние сме признателни на руския народ, на украинците, които са дали живота си. Никой не трябва да вкарва разделение", каза Петков. 

 

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Опитваме се да убедим румънските си партньори за важността от нови мостови съоръжения през рек

Премиерът Росен Желязков заедно с кмета на Община Тутракан д-р Димитър Стефанов и посланика на България в Румъния Радко Влайков инспектираха точката, в която ще заработи Пристанищен терминал Тутракан

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Направихме възможно най-доброто за рафинерията

Премиерът Желязков и министърът на енергетиката Жечо Станков инспектираха напредъка по изграждането на лот 3 "Рупча-Ветрино" от Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус"

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков ще бъде на работно посещение в областите Силистра и Разград

Той ще се запознае с хода на работата по реализацията на Вертикалния газов коридор, ще проведе работно съвещание с кметове от област Силистра и ще посети и точката на бъдещата фериботна линия Тутракан-Олтеница на река Дунав

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени