Конституционният съд образува дело за оспорване на резултатите от изборите за народни представители

Делото е образувано по искане на 58 народни представители от 50-ото Народно събрание

Конституционен съд
Конституционен съд Източник: Zonanews

Kонституционният съд образува дело за оспорване на резултатите от произведените избори за народни представители в 51-вото Народно събрание, става известно от съобщение на сайта на институцията. Делото е образувано по искане на 58 народни представители от 50-ото Народно събрание. Докладчик по делото е съдия Соня Янкулова.

 

"Всеобщо и надделяващо е общественото мнение, че произвеждането на предсрочните избори за народни представители в XLI-то Народно събрание бяха съпроводени и изпълнени с множество и най-различни нарушения, някои от които имат характера и на престъпления", се казва в искането до Конституционния съд.

 

Както "Труд news" писа, на 8 ноември КС образува конституционно дело по искане на 67 народни представители от 50-ото Народно събрание за оспорване на законността на избора на народни представители в 52 секции в произведените на 27 октомври 2024 г. избори за Народно събрание.

 

Касиране на изборите от 27 октомври т.г. - частично или цялостно, поискаха парламентарни сили от 51-вото Народно събрание.

Още от "Политика"

СГП: Повечето преписки на МВР за купуване на гласове са по анонимни сигнали, съдържат само общи и недоказани твърдения

От всички 166 преписки, постъпили в Софийската градска прокуратура, досъдебните производства са 7,9 са изпратени на други прокуратури, а по 96 проверките продължават

Прочетете повече прочетете повече

ГЕРБ: Оставката на Борислав Сарафов е достоен, но закъснял личен акт

Сега най-важното е новото НС да започне работа веднага, за да изберем нов ВСС с широко съгласие, който да гарантира професионален и прозрачен избор на нов главен прокурор, пише още в позицията

Прочетете повече прочетете повече

Борисов: Лидерският въпрос пред ГЕРБ не стои! Искам да отрежа днес всякакво обвързване на ГЕРБ с този и онзи (НА ЖИВО)

Народът сега си е избрал вожд, пожелавам на Радев пак да е втори след 20 години, както сме ние. Може да направи абсолютно всичко, което иска, каза Борисов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени