Корнелия Нинова: Радев не желае да има правителство, затова внася агресия и разделителни линии

Той предопределя отсега, че няма да има правителство, което не е негова работа, добави председателят на БСП

Корнелия Нинова
Корнелия Нинова Източник: Zonanews

Президентът не желае да съдейства да има правителство. Това заяви пред журналисти в Хасково лидерът на БСП Корнелия Нинова.

 

"Мисля, че може да има редовно правителство. Но за мен шокираща е разделителната линия между президента и партиите. Днешните консултации с ДБ бяха повече от остри, повече от агресивни. Отношението на президента към партиите, които го издигнахме и подкрепихме вече е показателно - във война и с нас, и с ПП, и с ДБ. Това не е добре за страната. Президентът внася агресия и разделителни линии", каза Нинова.

 

"Отговорността пред нас, всички партии, е още по-голяма - да намерим пътя към редовно правителство и работещ парламент. Обратното е движение към президентска република с огромни стъпки", каза още Нинова.

 

"Президентът обвързва даването на третия мандат с дата за изборите. Той предопределя отсега, че няма да има правителство, което не е негова работа. Негова работа е да връчва мандати. Той не желае да съдейства да има правителство", смята Нинова.

 

Ако от БСП получат мандата, те ще направят всичко възможно да има правителство. Нинова отказва да коментира избори, преди да са изчерпани мандатите.

Още от "Политика"

Във Велико Търново министър-председателят призова за бързо провеждане на изборите и подчерта необходимостта от постигнат

Очакваме конституционната процедура да се развива в духа на Конституцията, а не в духа на политическия шоу спектакъл, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Румен Радев ще възложи на парламентарната група на "Алианс за права и свободи" да посочи кандидат за премиер

Ако не се постигне съгласие за правителство, президентът, след консултации с парламентарните групи и по предложение на кандидата за служебен министър-председател, назначава служебно правителство и насрочва нови избори в двумесечен срок

Прочетете повече прочетете повече

Росен Желязков и Жечо Станков ще проверят напредъка по програмата за саниране във Велико Търново

Държавата е разплатила около 12 224 000 евро за повишаване на енергийната ефективност на многофамилните сгради в област Велико Търново, съобщиха от правителствената пресслужба

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени