Костадин Костадинов: БСП е патерица на "Възраждане"

Предстои пречистване на българския политически елит, добави той

Костадин Костадинов, ПП "Възраждане"
Костадин Костадинов, ПП "Възраждане" Източник: Zonanews

БСП е патерица на "Възраждане". С всеки един ход в управлението, те разочароват изключително много своите избиратели, които намират именно във "Възраждане" алтернатива. Така Костадин Костадинов коментира пред NOVA глупавия въпрос на водещата дали проруската му политическата формация се е превърнала в "патерица на ГЕРБ", след като двете партии гласували против в дневния ред на парламента да влезе точка за гласуване на  управленската 6-месечна програма на БСП, която според Корнелия Нинова трябваше да послужи за основа на преговорите за нов кабинет.

 

"Всички, които сега твърдят, че изборите нищо няма да променят, ще се сблъскат с една много сурова реалност на 2 октомври. България няма да е същата след 2 октомври. Предстои пречистване на българския политически елит", посочи той. 

 

"Гласувахме против поради две причини. Първо – защото не е законно. НС няма процедура, с която да гласува законодателна програма за месеци напред. То гласува законодателна програма за седмица напред", заяви лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов.

"Второ – тази законодателна програма   беше писана очевидно в 12 без 5, на коляно. Не знам кой я е писал, но нещата, които се предлагат в нея – можеха досега да бъдат осъществени, нищо от това не се случи обаче. Очевидно е, че говорим за един елементарен и пропаганден ход", посочи той.

Още от "Политика"

Министерството на културата подготвя промяна в модела за финансиране на значими археологически обекти

Министър Евтим Милошев: Обмисляме финансови програми с продължителност две-три години, за да могат археологическите екипи да планират и управляват процеса

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Външният министър извика на среща посланика на Украйна заради дрона, нахлул в българското въздушно пространство

От Министерството на отбраната съобщиха, че според първоначален анализ на останките най-вероятно се касае за дрон-примамка "Майя". Този тип дронове се използват широко от украинските въоръжени сили, посочиха от министерството

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени