Костадинов: Интересна симбиоза между ПП и "Величие", новото им име трябва да е "Продължаваме пирамидата"

Той посочи, че партията на Ивелин Михайлов подкрепя протеста заради радиозавода край града, който Михайлов трябвало да закупи с "неясно какви пари"

Костадин Костадинов
Костадин Костадинов Източник: Zonanews

Правосъдието е избирателно. Това не е новина, това го знае всеки. От самото начало казахме, че акцията срещу Коцев не е изненада за нас. Ние много добре знаем, че има корупция, обвързана е и с "Величие". Това заяви лидерът на проруската партия "Възраждане" Костадин Костадинов в кулоарите на парламента.

 

Той посочи, че партията на Ивелин Михайлов подкрепя протеста заради радиозавода край града, който Михайлов трябвало да закупи с "неясно какви пари".

 

"Кметът Коцев трябва да разпише нещо на собственика на партия "Величие". Очевидно, че като не се разписва, някои хора не могат да си оправдаят парите. Затова "Величие" протестират сега. Виждаме интересна симбиоза между "Продължаваме промяната" и пирамидалната партия от Ветрино. Може би новото име трябва да "Продължаваме пирамидата", каза Костадинов.

 

Той коментира, че протестите в защита на Благомир Коцев са в защита на корупцията: "За първи път виждам протести в защита на корупцията. Жалка работа беше във Варна. Докараха ги с автобуси".

 

Костадинов заяви, че протестиращите са били доведени от Хитрино и от Неофит Рилски, общини, които са с представители в местната власт на "Продължаваме промяната" и "Величие".

 

За вотовете на недоверие от "Възраждане" заявиха, че изчакват парламентарната група на МЕЧ. "Очакваме от МЕЧ, защото те бяха заявили, че ще внесат такъв по тема "Вътрешна сигурност". Ние им казахме още миналата седмица, че трябва да побързат, за да бъде гледан тази седмица. Очевидно е, че това към момента не се случва. Те казват, че водят разговори с ПП, които очакват да подкрепят техния вот на недоверие. Не знам до каква степен и до къде са стигнали с вотовете", заяви лидерът на "Възраждане". Той посочи, че третата политическа сила също има готов вот на недоверие.

Още от "Политика"

БСП с официална позиция: Очаква от ГЕРБ и Борисов предложения за преформатиране на кабинета

Категоричната ни позиция е, че нова политическа криза би подействала разрушително върху социалния мир и ключови системи в държавата. Както и че би поставила под въпрос постигнатото от правителството до момента

Прочетете повече прочетете повече

Министър Запрянов ще участва в срещата на министрите на отбраната на страните-членки на НАТО

В рамките на форума ще бъде обсъдено прилагането на най-важните решения, свързани с отбранителния и възпиращ потенциал на НАТО, взети на Срещата на върха във Хага през юли 2025 г.

Прочетете повече прочетете повече

Делян Пеевски: Готови сме да поемем своята отговорност за управлението на България! Споделям мнението на Борисов!

Още тези дни ще излъча преговорен екип и очаквам покана от г-н Желязков, както бе заявено от г-н Борисов в неговото изявление, както и от представителите на другите партии в управляващата конструкция за разговори, добави Пеевски

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени