Кулеба остро към Макрон: Не унижаваме, а поставяме Русия на мястото ѝ

Според външния министър на Украйна именно неутрализирането на Русия "ще донесе мир и ще спаси човешки животи"

Путин, Макрон, Кулеба
Путин, Макрон, Кулеба Източник: Zonanews

Украинският първи дипломат Дмитро Кулеба реагира остро след призиви на френския президент Еманюел Макрон Русия да не бъде "унижавана" и да ѝ се даде възможен изход от "фундаменталната грешка", допусната с войната в Украйна.

 

Призивите да се избегне унижението на Русия могат само да унижат Франция и всяка друга страна, която призовава за това. Това отговори в "Туитър" на френския президент Еманюел Макрон министърът на външните работи Дмитро Кулеба.

 

"Русия е тази, която се унижава. По-добре е да се съсредоточим върху това да поставим Русия на мястото ѝ", заяви Дмитро Кулеба.

 

 

Според външния министър на Украйна именно неутрализирането на Русия "ще донесе мир и ще спаси човешки животи". Киев смята, че Москва не трябва да получава териториални отстъпки от Украйна, тъй като руската инвазия е осъдена на международно ниво като брутална агресия.

Още от "Политика"

Димитър Николов: Над 6000 камери ще следят за сигурността по време на "Евровизия 2027" в Бургас

Той коментира предимствата на града, за участието на бизнес, местната власт и жителите, както и измеренията на сигурността, начините на придвижване и комуникационните възможности

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ: Недопустимо е Иво Христов да противопоставя БНР и БНТ

БНР се радва на огромна аудитория в своите дигитални канали, което означава, че е сред най-разпознаваемите и предпочитани източници на новини и актуална информация, заявиха от медийния регулатор

Прочетете повече прочетете повече

Василев към наглеца Радев: Убийците са свързани с руската пропаганда, подкрепила ви на изборите

Вместо да отговори дали (и от кога) ДАНС са знаели за съществуването на неонацистка мрежа в страната, Радев взе да се оправдава за сетен път с опозицията, каза бившият вицепремиер

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени