Лена Бориславова е подала оставка като народен представител

На нейно място в парламента ще влезе колегата ѝ от ПП в листата в 24-ти МИР Петър Петров, който е представен като специалист в сферата на националната сигурност

Лена Бориславова в 49-то НС
Лена Бориславова в 49-то НС Източник: Булфото

Лена Бориславова е подала заявление за прекратяване на пълномощията ѝ като народен представител, това потвърдиха пред БТА от пресцентъра на парламента. Тя беше избрана за депутат от ПП-ДБ от 24 МИР-София и днес положи клетва в пленарната зала на първото заседание на 49-ия парламент.

 

Вчера Бориславова обяви във Фейсбук, че няма да е депутат в 49-ото Народно събрание, а ще се занимава с кампанията за местните избори в София. Ден преди началото на новия парламент, тя поиска от Централната избирателна комисия (ЦИК) да бъде заличена като народен представител, но ЦИК не прие заявлението ѝ. Затова днес след като положи клетва, Бориславова е подала оставка като народен представител.

 

Тя вече съобщи, че на нейно място в парламента ще влезе колегата ѝ от ПП в листата в 24-ти МИР Петър Петров, който е представен като специалист в сферата на националната сигурност.

Още от "Политика"

Премиерът Росен Желязков: Всяка държава трябва да бъде равноправно представена на масата на преговорите, когато се обсъ

Границите не могат да бъдат променяни със сила и дългосрочната сигурност на Украйна трябва да бъде гарантирана, заяви премиерът Росен Желязков по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите"

Прочетете повече прочетете повече

Доц. Борислав Цеков: Всеки нов опит за референдум за еврото е противоконституционен и обречен

Той се позова на предходно решение на Конституционния съд, което вече е дало ясни аргументи по темата. Според него държавата и нейните институции, включително Народното събрание, стоят зад историческия избор на българския народ за членство в ЕС, който е бил консенсусен

Прочетете повече прочетете повече

Борисов: Отношенията между България и Китай имат дълбоки исторически корени

Миналата година отбелязахме 75 години от установяването на дипломатически отношения, значима годишнина, която подчертава устойчивостта на нашето партньорство, добави Борисов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени