Марк Рюте към Главчев: Неприемливо е да не сте членове на Шенген и по сухопътни граници

Разговорът бе по покана на премиера Рюте, в рамките на извънредното заседание на Европейския съвет в белгийската столица

Димитъл Главчев
Димитъл Главчев Източник: Пресцентър на МС

"Това беше заслуга на България, неприемливо е да не сте членове на Шенген и по сухопътни граници. Ще съдействаме и пред Австрия за пълноправното ви членство".

 

Това заяви министър-председателят на Нидерландия Марк Рюте на среща със служебния премиер Димитър Главчев в Брюксел.

 

Разговорът бе по покана на премиера Рюте, в рамките на извънредното заседание на Европейския съвет в белгийската столица.

 

Премиерът Димитър Главчев благодари за подкрепата на Нидерландия за усилията на страната ни да бъде приета в еврозоната. "България се справя сама", категоричен беше Марк Рюте.

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени