Министърът на външните работи участва в поклонение пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София

В своето изказване министърът подчерта значението на паметта и историческата справедливост

Министърът на външните работи участва в поклонение пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София
Министърът на външните работи участва в поклонение пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София Източник: Пресцентър на МВнР

Министърът на външните работи Георг Георгиев участва в поклонението пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София, в знак на почит и признателност към всички, които са загинали и пострадали от репресиите на тоталитарния режим.

 

Събитието събра представители на правителството, обществени организации и граждани, които почетоха паметта на хилядите, пострадали от тоталитарния режим.

 

В своето изказване министърът подчерта значението на паметта и историческата справедливост: "Днешният ден ни напомня за стойността на свободата и правото на всеки човек да живее без страх. Ние сме длъжни да помним жертвите на тоталитаризма и да се стремим към бъдеще, изградено на основата на човешките права и ценностите на демокрацията."

 

Церемонията се провежда всяка година на 1 февруари в рамките на Деня на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим. 

 

Министърът на външните работи участва в поклонение пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София
Министърът на външните работи участва в поклонение пред Мемориала на жертвите на комунистическия режим в София Източник: Пресцентър на МВнР

 

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени