Митко "СМС-а" дори и на 6 май не може да скрие проруската си същност: Това няма да е последният парад с участието на самолетите МиГ-29

От думите на служебния военен министър стана ясно още, че в проектобюджета на правителството са заделени малко над 3,4 млрд. лева за нуждите на армията ни

Димитър Стоянов
Димитър Стоянов Източник: Zonanews

Това няма да бъде последният парад с участието на самолетите МиГ-29, заяви по bTV служебният военен министър, известен с прозвището "Митко СМС-а". Той добави, че следващата седмица ще получим от Полша и втория поръчан двигател за изтребителите ни.

 

От думите на служебния военен министър стана ясно още, че в проектобюджета на правителството са заделени малко над 3,4 млрд. лева за нуждите на армията ни, от които над 700 млн. са предвидени за модернизация.

 

Той отбеляза, че тази година модернизацията ще обхване най-вече състава на Сухопътните ни войски.

Българската армия беше там, където трябваше да бъде – в помощ на пострадалите от наводненията в Карловско, защита на границата, мисиите по медицинска евакуация, донорски ситуации.

 

В същото време Българската армия продължава да участва в операции на ЕС и НАТО. Ние сме много добре приети от нашите съюзници и от партньорите. Българските военнослужещи са се доказали като можещи и знаещи, обясни министър Стоянов.

 

Той подчерта, че договори за под 100 млн. лв. ще бъдат сключени по отношение на Военноморските сили. "Ние работим усърдно в тази посока. Нараства броят на незаетите длъжности и това е причината за оценката, която беше дадена за последния доклад. Процесът на модернизация е много забавен. 30 години Българската армия беше подценявана", добави ресорният министър.

Още от "Политика"

Пеевски: С убедителната победа в Пазарджик хората доказаха, че вярват в новото начало

Пеевски поздрави с достойното представяне новоизбраните кметове от ДПС Вилдан Байрям Мехмед, избрана за кмет на кметство Боян Ботево, община Минерални бани и Илия Каменов Илиев, избран за кмет на кметство Струпец, община Роман

Прочетете повече прочетете повече

Хасковските села Боян Ботево и Славяново имат нови кметове. В Черногорово кандидатката на ГЕРБ отива на балотаж

В харманлийското село Славяново независимият Николай Балабанов победи с 207 гласа Радко Кьосев от БСП-Обединена левица, който получи 72 гласа

Прочетете повече прочетете повече

Теменужка Петкова към Асен Василев за ПВУ: Не бързайте да злорадствате

Финансовият министър коментира думите на Василев относно евентуални рискове за изпълнението на бюджета и получаването на средства по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ)

Прочетете повече прочетете повече

Частични избори за кмет се провеждат в няколко села в страната, в Пазарджик избират нов общински съвет

До насрочването на нови избори за общински съвет в Пазарджик се стигна след като на 17 юли Върховният административен съд касира изборите за общински съветници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени