Младен Маринов: Никой вече не може да ругае МВР и прокуратурата

Маринов поздравява колегите си от МВР, специалните служби и българската прокуратура, с които през последните 2 години активно е работил за реалното отпадане на Механизма за сътрудничество и проверка и на мониторинга върху България

Младен Маринов
Младен Маринов
Никой, дори и най-яростните ни опоненти, както у нас, така и извън страната, вече няма да може да си позволи да сочи назидателно с пръст българските право-охранителни органи, да ги ругае или да им вменява чувство за вина. Това написа във Фейсбук бившият вътрешен министър Младен Маринов. Повод за реакцията му е новината от Брюксел, че Европейската комисия е публикувала нов мониторингов доклад за Румъния, но не и за България.
 
Маринов поздравява "всички колеги от МВР, специалните служби и българската прокуратура, с които през последните 2 години активно работихме за реалното отпадане на Механизма за сътрудничество и проверка и на мониторинга върху България". Бившият вътрешен министър призовава бъдещите депутати да внимават много, преди да решат да закриват специализираните съд и прокуратура.
 
"Надявам се, че всички български политици, които влязат в следващия парламент, внимателно ще претеглят и помислят върху ролята и значението на специализираните съд и прокуратура. Надявам се също, че ще се пазят от прибързани гласувания, които рискуват да навредят на авторитета на българската държава", пише Маринов.
 
"Убеден съм, че с общи институционални усилия ще преодолеем негативните последици от чистките в системата за сигурност, които прави днешната безконтролна власт, и отново ще възстановим държавническото начало в българските право-охранителни органи. Продължаваме напред!". 


Още от "Политика"

Премиерът Желязков недоволен от BG ALERT! Даде 10 дни на министерства и ведомства да изготвят план

Премиерът Желязков подчерта, че управлението е синтез от споделяния на информация и системи, няма как да се феодализира която и да е система и всеки да си пази информацията за себе си

Прочетете повече прочетете повече

Цветлин Йовчев: Води се сериозна политическа война и се използват всякакви инструменти

Трябва да кажем, че нивото на корупцията в една държава не трябва да се оценява по присъдите, които са на лица във висшите етажи на властта. Това е грешен критерий, подчерта той

Прочетете повече прочетете повече

Бойко Борисов от Валенсия: Ценностите, с които живеем в Европа, са подложени на изпитания (ВИДЕО)

Имаме редкия шанс като държава, може би за това е лошото настроение на президента Радев, да влезем в много мощни европейски консорциуми и България да се възползва от това което има, заяви лидерът на ГЕРБ

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени