Мустафа Карадайъ: Защо въпросът за кворума се задава на опозицията, след като кворумът е отговорност на управляващите

"Цялата последна седмица нито Кирил Петков, нито Бойко Рашков са се обаждали да ми дадат някакви указания. Аз не знам какво да правя, а те са единствените носители на истината", коментира Карадайъ

Мустафа Карадайъ, ДПС
Мустафа Карадайъ, ДПС Източник: Zonanews

"Кворумът е отговорност на управляващите". Това коментира пред журналисти в парламента председателят на ДПС Мустафа Карадайъ за отказа на депутатите от опозицията - ГЕРБ-СДС, ДПС и "Възраждане", да се регистрират в пленарна зала тази сутрин.

 

Карадайъ попита защо въпросът за кворума се задава на опозицията, след като кворумът е отговорност на управляващите.

 

"Вчера, днес, цялата последна седмица нито Кирил Петков, нито Бойко Рашков са се обаждали да ми дадат някакви указания. Аз не знам какво да правя, а те са единствените носители на истината", коментира Карадайъ.

 

Председателят на ДПС се обърна към журналистите с "Честит празник на демокрацията". "Спазването на Конституцията и законите на страната е празник на демокрацията", посочи той.

Още от "Политика"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Конституционният съдия Десислава Атанасова сезира прокуратурата за неверните твърдения на Демерджиев

Въпросът дали вътрешният министър Иван Демерджиев е бил съзнателно подведен, или информацията му почива на реални международни данни, е основният спорен момент, по който тече проверка в МВР

Прочетете повече прочетете повече

Д-р Ваня Тагарева с национална награда "Общински съветник за 2026 г." на Асоциацията на българските градове и региони

За мен тази награда е признание за последователната ми работа в местното управление и усилията, които влагам в развитието на столицата, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Демерджиев обяви, че полетите на Пеевски са платени от адвокатско дружество. От ДПС го обвиниха в манипулации и лъжи

Демерджиев уточни, че Пеевски е извършил 227 полета от летище София за периода от 2018 г. до момента, като 181 от тях са били с частни самолет.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени