МВР и службите докладваха на премиера за мерките за осигуряване на обществения ред и сигурност в столицата

Министър-председателят акцентира върху стриктното спазване на законите като основополагащо за действията на органите на реда

МВР и службите докладваха на премиера за мерките за осигуряване на обществения ред и сигурност в столицата
МВР и службите докладваха на премиера за мерките за осигуряване на обществения ред и сигурност в столицата Източник: Пресцентър на МС

Министър-председателят Димитър Главчев проведе работна среща в Министерския съвет относно осигуряването на обществения ред и сигурност днес в столицата. В деня, в който предстои да се състои първото заседание на 51-вото Народно събрание, е обявено провеждането на седем протеста в София.

 

В тази връзка премиерът Главчев инициира среща с представители на МВР и службите, на която му бяха докладвани последните предприети оперативни действия и мерки, съобразени с актуалната ситуация. Министър-председателят акцентира върху стриктното спазване на законите като основополагащо за действията на органите на реда.

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени