Народните представители ще изслушат вещите лица по жалбата за вота в КС

Парламентът също така подготвя декларация на законодателния орган по повод създалата се криза с изборните резултати

Пленарна зала на НС
Пленарна зала на НС Източник: Zonanews

Изслушване на вещите лица по жалбата за вота в Конституционния съд в НС гласуваха депутатите в дневния си ред.

 

Предложението е на ИТН и бе подкрепено от 66 депутати от ГЕРБ, 7 от "Демократична България", 33 от "Възраждане", 29 от ДПС-Ново начало, 20 от БСП, 18 от ИТН и 12 от МЕЧ.

 

Против бяха един депутат от ГЕРБ, трима от ПП-ДБ, както и 18 от ДПС-ДПС 15 от ПП-ДБ пък бяха "въздържал се".

 

Парламентът също така подготвя декларация на законодателния орган по повод създалата се криза с изборните резултати. Това е решено на председателски съвет.

Още от "Политика"

Последни новини

Най-четени