Никола Минчев: Весела Чернева има качества за външен министър

Той добави, че не му се струва реалистично Андрей Гюров да оглави МВР

Никола Минчев
Никола Минчев Източник: Zonanews

За Северна Македония няма различни политики в коалицията, но се използвала темата, за да се създава изкуствено напрежение. Това заяви по NOVA председателят на НС.

 

Весела Чернева, която е външнополитически съветник на Петков, имала качествата за външен министър. "Но не е обсъждана за конкретна кандидатура за смяната на Теодора Генчовска", обясни Минчев.

 

Той добави, че не му се струва реалистично Андрей Гюров да оглави МВР, ако настоящият министър на вътрешните работи Бойко Рашков оглави КПКОНПИ. Той даже за първи път чувал такава новина, че Гюров евентуално можел да оглави МВР - клюка, която днес бе разпространена от Татяна Дончева. 

 

 Нямаме списък с депутати от "Има такъв народ", които да отмятаме или не. Вярвам, че можем да намерим 12 депутати и от ИТН е най-очевидното. Чисто математически е възможно да има друго правителство в настоящия парламент, но не виждам кое е това ново мнозинство.

 

Няма да подкрепим друго правителство, включително и с мандата на "Има такъв народ", ГЕРБ или ДПС, уточни шефът на парламента.

 

Правителство на малцинството трудно е просъществувало в България, но говорим за отделни депутати, които да ни подкрепят, за да има в парламента едно истинско мнозинство, очаква Минчев.

 

Той уточни, че няма да бъдат канени депутати от ГЕРБ, ДПС и "Възраждане", за да се осигури мнозинство в парламента за актуализацията на бюджета.

 

Все още няма решение кой ще оглави овакантените министерски места от "Има такъв народ". Оставките трябва да бъдат гласувани в парламента, за да може да се сменят едни министри с други, каза Минчев и добави, че ще бъдат гласувани, когато Министерски съвет предложи проект за решение за смяна на едни министри с други. Няма законов срок кога да бъдат сменени министрите.

 

Актуализацията на бюджета ще бъде приоритет пред смяната на министрите.

Още от "Политика"

Еврокомисарят Домбровскис: Преходът от лев към евро е повече от промяна на валутата - той поставя България в сърцето на

По думите му страната ни положи изключителни усилия, за да се подготви за еврото, и българите могат да се гордеят с това постижение

Прочетете повече прочетете повече

Слави Трифонов: Компромисите, които направих, бяха защото вярвам, че България ще бъде пълноправен член на европейската о

Българската финансова система ще бъде гарантирана, българският туризъм ще се превърне в туризъм на световно ниво и България ще бъде мечтана дестинация от всички граждани на света

Прочетете повече прочетете повече

Кметът на Бургас Димитър Николов направи обзор на реализираните проекти през 2025 година

Сред завършените обекти през отминаващата година са новият корпус на Гимназията за романски езици, Математическата гимназия и сгради на ИТ гимназията, както и ремонтите на училището и детската градина в кв. "Сарафово"

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков: Надграждаме Механизма за еврото за още по-активна комуникация с гражданите при въвеждането на единна

С решение на кабинета днес се създаде Координационният център, който ще бъде ръководен от председателя на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени