Николай Попов: Гражданско движение "Сияние" ще участва в изборите

В листите ще бъде дадено предимство на неправителствените организации като "Ангели на пътя", на нови лица и на млади хора, които не са обременени от системата, заяви бащата на загиналата в катастрофа 12-годишна Сияна

Николай Попов
Николай Попов Източник: Скрийншот видео кадър

Николай Попов, баща на загиналата в катастрофа 12-годишна Сияна, обяви в ефира на БНТ, че създаденото от него гражданско движение "Сияние" ще участва в изборите като коалиция с вече регистрирани партии, която също ще се казва "Сияние". Партиите ще бъдат на заден план, те ни дават възможност да реализираме нашите цели и кауза, каза Попов. Това ще бъде една кауза, няма да е политика, заяви той. За решението си Попов коментира, че практически няма избор, защото политиците не желаят да го чуят и да разговарят с него по проблемите, за които се бори.

 

Единствените партии, които се съгласиха да приемат нашата кауза, исканията ни, са "Волт" и "Общество за нова България". Тези хора не поставиха никакви искания. Казаха, че ще се отдръпнат назад и ще дадат думата и политическия инструмент в ръцете на гражданите, каза Попов. Те ще имат представители в листите, защото аз го поисках, за да може и те да носят отговорност, но ще бъдат доста ограничени.

 

В листите ще бъде дадено предимство на неправителствените организации като "Ангели на пътя", на нови лица и на млади хора, които не са обременени от системата, заяви Николай Попов.

Попов каза, че от днес в София започва да събира подписи за регистрация. Смятам, че това не е никакъв проблем, тъй като има много хора, които ме подкрепят.

 

Листите ще бъдат основно на граждански принцип. Ще видите представителна извадка на обществото в това движение, не хора, които ги свързва политиката, а които ги свързва каузата за спасяване на човешки живот, за правосъдие и за трайна и видима промяна. Най-вероятно ще влезем в парламента, поне това показват намеренията на хората и това, което аз усещам лично. Аз ще вляза в парламента, ще си свърша работата и когато видя, че това е успешно и е наложено, ще изляза оттам, заяви Николай Попов.  

Още от "Политика"

Стефан Белчев от "Прогресивна България" беше избран за председател на Комисията по икономическа политика, инвестиции и и

За заместник-председатели бяха избрани Катя Стайкова (ПБ), Александър Иванов (ГЕРБ-СДС) и Мартин Димитров ("Демократична България")

Прочетете повече прочетете повече

Регулацията в нефтения сектор и насърчаване на инвестициите обсъждат народните представители

Целта на промените е да се ограничат възможните злоупотреби и да се предотвратят репутационни и финансови щети за държавата от евентуални искове за обезщетения

Прочетете повече прочетете повече

Теменужка Петкова: Нямам идея как бюджетният дефицит е станал 7,4%, в рамките на правителството, което беше съставено с

Ние сме абсолютно спокойни. Няма никаква манипулация на данни. Това говорене уронва престижа на България и по някакъв начин засяга европейските институции, заяви Петкова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени