Очаква се президентът да връчи втория мандат на ПП-ДБ

По думите на президента връчването нарочно е било забавено заради разцеплението в ДПС, което доведе до сриването на парламентарната им група до четвърта

Президент, президентска администрация, президентство (1)
Президент, президентска администрация, президентство (1)

Тази седмица държавният глава Румен Радев трябва да връчи втория проучвателен мандат на ПП-ДБ, както той сам обяви по-рано миналата седмица.

 

По думите на президента връчването нарочно е било забавено заради разцеплението в ДПС, което доведе до сриването на парламентарната им група до четвърта. 24 депутати бяха изгонени или я напуснаха.

 

В същото време ПП-ДБ трябва да вземе съвместно решение дали да предложи технически кабинет, както беше предложено от ДСБ миналата седмица. От коалицията поискаха предварителна среща с президента за обсъждане на политическата ситуация.

Още от "Политика"

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Слави Трифонов: Чакат ни нечестни избори и замитане на връзките на ПП-ДБ с трагедията в Петрохан

След избора на Андрей Гюров за служебен министър-председател стана безпрекословно ясно, че шарлатаните от ПП-ДБ, които покровителстват и спонсорират педофилията в България, ще получат цялата власт, и то без избори, подчерта той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени