Опозиционният кандидат за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу е на посещение в Кърджали

Противникът на Реджеп Ердоган беше посрещнат от представители на ДПС

Опозиционният кандидат за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу е на посещение в Кърджали
Опозиционният кандидат за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу е на посещение в Кърджали Източник: Пресцентър ДПС

Посещението на кандидата за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу започна от гроба на Тюркян, станала жертва на Възродителния процес в кирковското село Могиляне. 

 

Делегацията, която придружава Кълъчдароглу, включва множество кметове на общини в Турция, сред които тези на Одрин, Чорлу, Конак, Чешме.

"Радвам се, че съм сред вас. Отдавна планираме да дойдем в Кърджали. Благодаря на кмета на Одрин Реджеб Гюркан за организирания ифтар и за хубавия повод да посетим този красив град", каза Кълъчдароглу, който бе посрещнат от председателя на ДПС Мустафа Карадайъ.

 

Опозиционният кандидат за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу е на посещение в Кърджали
Опозиционният кандидат за президент на Турция Кемал Кълъчдароглу е на посещение в Кърджали Източник: Пресцентър ДПС

На срещата присъстваха още зам.-председателят на ДПС и кмет на Кърджали Хасан Азис, зам.-председателят на ДПС Ахмед Ахмедов, народните председатели Адлен Шефкед, Елван Гюркаш, Байрам Байрам, Павлин  Кръстев и Танер Али.

 

Засилено полицейско присъствие има по целия маршрут от Кърджали до Могиляне. Посещението на опозиционния лидер в България е на фона на предстоящите на 14 май в Турция избори за парламент и президент.

Още от "Политика"

Министерството на културата подготвя промяна в модела за финансиране на значими археологически обекти

Министър Евтим Милошев: Обмисляме финансови програми с продължителност две-три години, за да могат археологическите екипи да планират и управляват процеса

Прочетете повече прочетете повече

Димитър Стоянов: Чакаме Украйна да каже дали падналият в Кардам дрон е излетял от тяхна територия

Мястото е в непосредствена близост до румънска компресорна станция и на около 1000 метра от българската компресорна станция на Трансбалканския газопровод

Прочетете повече прочетете повече

Външният министър извика на среща посланика на Украйна заради дрона, нахлул в българското въздушно пространство

От Министерството на отбраната съобщиха, че според първоначален анализ на останките най-вероятно се касае за дрон-примамка "Майя". Този тип дронове се използват широко от украинските въоръжени сили, посочиха от министерството

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени