Парламентът освободи Екатерина Захариева като депутат

 "За" гласуваха 184 депутати, петима бяха "против" и трима се въздържаха

Екатерина Захариева
Екатерина Захариева Източник: Zonanews

Парламентът прекрати пълномощията на Екатерина Захариева като народен представител. "За" освобождаването ѝ гласуваха 184 депутати, петима бяха "против" и трима се въздържаха. Проекторешението беше включено като първа точка в дневния ред на днешното пленарно заседание.

 

Екатерина Захариева, ГЕРБ-СДС
Екатерина Захариева, ГЕРБ-СДС Източник: Zonanews

Председателят на Народното събрание Рая Назарян съобщи, че е постъпило заявление от Захариева, с което подава оставка като народен представител от ГЕРБ-СДС от Пазарджишки избирателен район. 

 

Екатерина Захариева е предложена за еврокомисар от България в новата Европейска комисия с ресор "Стартъпи, изследвания и иновации".

На нейно място в 50-то НС ще влезе Валери Стефанов Вълков, който бе втори в листата на ГЕРБ СДС в 13 МИР-Пазарджик.

Още от "Политика"

Зетят на Държавна сигурност оглави отново сектата на Костов ДСБ

Тъстът на новия/стар председател на ДСБ Радан Кънев и някогашният общински съветник (1991 г. – 1995 г.) от БЗНС Росен Денков Баръмов е бил агент на ДС с псевдонима "Смирнов". Какво ли си мисли Баръмов, като слуша за лустрация от устата на зет си?

Прочетете повече прочетете повече

Националното събрание на ДСБ избира днес председател и ръководни органи на партията

Кандидати за лидерския пост са евродепутатът и бивш председател на ДСБ Радан Кънев, депутатът и настоящ заместник-председател на ДСБ Йордан Иванов и Васко Василев, основател на клуб "Диалог"

Прочетете повече прочетете повече

Десислава Атанасова: Демерджиев разпространява екселска таблица с невярно съдържание, сглобявана седем дни

Тя припомни, че на 3 юли е публикувала официални документи за пътуването си с граждански полет на турските авиолинии от летище София до летище Истанбул.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени