Парламентът ще изслуша двама министри за държавните магазини в пощите

Идеята бе на Делян Пеевски и "ДПС - Ново начало" и бе приета с гласуването на Бюджет 2025

Народно събрание, пленарна зала
Народно събрание, пленарна зала Източник: Zonanews
Парламентът ще изслуша министъра на финансите Теменужка Петкова и министъра на земеделието и храните Георги Тахов относно стратегията на държавата за веригата държавни магазини, които да се помещават в българските пощи.
 
Идеята бе на Делян Пеевски и "ДПС - Ново начало" и бе приета с гласуването на Бюджет 2025. Целта е в пощите да се предлагат хранителни и други продукти от първа необходимост от български производители с търговска надценка до 10%.
 
Новото държавно предприятие ще бъде под шапката на Министерство на земеделието и храните. В срок до един месец правителството трябва да предприеме действия за учредяването му.

Още от "Политика"

Росен Желязков и Георг Георгиев проведоха среща с върховния представител за Газа Николай Младенов

По време на разговора бяха обсъдени актуалната динамика на сигурността в региона на Близкия изток, с акцент върху хуманитарната и политическата ситуация в Газа

Прочетете повече прочетете повече

Илияна Йотова връчи мандата за служебно правителство на Андрей Гюров

Очакванията към вас са изключително големи. Ние, българските граждани искаме провеждането на честни, прозрачни, добре подготвени и проведени избори за Народното събрание, заяви тя

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени