Първата организирана демонстрация срещу управлението на държавния глава и неговия кабинет е насрочена за днес, 27 юни 2026 г., от 18:30 ч. пред Министерския съвет в столицата. Събитието се организира в социалните мрежи и цели да изрази общественото недоволство от настоящата политическа линия в страната.
Организаторите изтъкват няколко основни причини за свикването на протестната акция:
- Международна изолация: Обвинения, че сегашното управление злепоставя България пред нейните евроатлантически съюзници;
- Финансова стабилност: Притеснения около вземането на нови мащабни държавни дългове и висок бюджетен дефицит;
- Липса на контрол: Опасения от отслабване на прозрачността и отчетността на институциите пред Народното събрание.
Очаква се засилено полицейско присъствие в района на "Ларгото" в София, като са възможни и временни затруднения в движението на градския транспорт по булевардите "Цар Освободител" и "Княз Александър Дондуков".