Пеевски нарече "брутална провокация от страна на шайка фашизоидни елементи" щурма срещу сградата на ЕК в София

Това налага спешната и категорична намеса на всички органи

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: БГНЕС

Лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски нарече "брутална провокация" и "безобразие" щурма срещу сградата на ЕК в София. "Поредната брутална провокация от страна на шайка фашизоидни елементи около Костадинов от "Възраждане" днес налага спешната и категорична намеса на всички органи. След Конституционния съд, общини и администрация, НСИ и БНБ, днес те извършиха погром срещу сградата на ЕК в София, нападнаха и раниха полицаи. Това безобразие и грубо посегателство срещу правовия ред, демокрацията, държавността, заплашва живота и здравето на гражданите, докато всички стоят встрани и гледат страхливо и безучастно, тези престъпни елементи вилнеят и рушат в центъра на София. Призовавам държавата, в лицето на МВР и прокуратурата да се намеси с цялата си мощ и да спре тази глутница", посочват в съобщение до медиите от пресцентъра на партията. 

 

 

Още от "Политика"

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

Дефицитът, който правителството на Радев предвижда, е 5,7% от БВП, или малко над 7 000 млрд.евро. За сравнение, бюджетът, заради който беше поискана оставката на кабинета “Желязков”, предвиждаше дефицит от 3 649 млрд.евро, или 3% от БВП

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени