Пеевски: Сега е времето за разяснителна кампания, хората да разберат ползите от еврото, защото има много спекуланти и главен спекулант, който се опитва да ги обърка

ДПС от години подкрепя това членство (в еврозоната), добави той

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: БГНЕС

Сега е времето на кампанията, хората да разберат какво се случва и какви са ползите от еврото, защото има много спекуланти и главен спекулант, който се опитва да ги обърка, каза пред медиите в кулоарите на парламента лидерът на "ДПС – Ново начало" Делян Пеевски. 

 

По думите му България трябва да бъде част от европейското семейство, но правителството трябва да направи успешна кампания и да разясни какво ще се случи. 

 

Той потвърди, че народните представители от неговата парламентарна група са подписали позицията на министър-председателя Росен Желязков и управителя на БНБ Димитър Радев в подкрепа на въвеждането на еврото от 1 януари 2026 година.

 

"ДПС от години подкрепя това членство", добави той. Според Делян Пеевски България ще получи дата за влизане в еврозоната, защото "се справихме много добре всички". 

 

Лидерът на "ДПС – Ново начало" поздрави министъра на земеделието със стартирането на магазини за хората. "Това ще бъде първият голям плюс, който ми дава основание да подкрепям това правителство", каза Пеевски.

Още от "Политика"

Последни новини

Най-четени