Пеевски сигнализира Сарафов за твърдения на Чакъров: Всеки политик да отговаря за делата си

Става дума за проверка на твърденията на Чакъров за "масирани проверки", насочени срещу изключените от ПГ на ДПС депутати

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: Zonanews

Председателят на ДПС Делян Пеевски изпрати сигнал до и.ф. Главен прокурор за проверка на твърденията  за "масирани проверки", срещи с представители на Министерство на финансите и КПК, от които е получавана информация за действия, насочени срещу изключените от ПГ на ДПС депутати, които бяха изнесени от Джевдет Чакъров на брифинг в НС. Това съобщиха от пресцентъра на партията.

 

В сигнала се изразява тревога и необходимост от установяване на фактите и обстоятелствата, свързани с евентуалното допускане от съответните органи на нерегламентирани взаимодействия и контакти с отделни политици, както и създаването на предпоставки за използването на институциите за решаване на вътрешнопартийни лични амбиции. 

 

Всеки политик е длъжен да носи отговорност за думите и делата си и всички думи и дела трябва да бъдат пред очите на обществото.

 

Отговорност на институциите е да съхранят своята независимост и авторитет от личностните домогвания на тези  и онези провалени политици.  

Още от "Политика"

Румен Радев взе и веднага върна изпълнен мандата, вижте имената на министрите в кабинета му

Кабинетът ще има четирима вицепремиери и 18 министерства, т.е. едно министерство по-малко - досегашните три ведомства на икономиката, иновациите и електронното управление стават две

Прочетете повече прочетете повече

Парламентът ще изслуша служебния министър Георги Клисурски относно финансовото състояние на държавата

Преди това депутатите ще разгледат проекторешение за освобождаване на Катя Панева от "Демократична България" като секретар на Народното събрание и избиране на колегата ѝ Любен Иванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени