Пеевски: Ясно е кой предложи промените в конституцията. Виждате подписите. Предложенията са на Христо Иванов и компания

Ако някой от ДПС бъде поканен за министър, няма да приемем, увери съпредседателят на партията

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: Пресцентър на ДПС

Пред журналисти в кулоарите на парламента съпредседателят на ДПС Делян Пеевски. Повод за думите му беше коментар минути по-рано на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че дори ГЕРБ и ДПС да имат 150 депутати след изборите, правителство само между двете партии няма да има. 

 

"Рано е да говорим за резултатите от изборите. Нека хората да решат - може пък да имаме 161 (депутати, бел. ред.), каза Пеевски.

 

"Колегите искат да забравят тези 9 месеца. Те са незабравими", ка тегоричен е той. "Ясно е кой предложи промените в конституцията. Виждате подписите. Предложенията са на Христо Иванов и компания", каза Пеевски на въпрос за така предложените варианти за служебен премиер, записани в конституцията.

 

 "Ако някой от ДПС бъде поканен за министър, няма да приемем", отговори съпредседателят на партията на въпрос дали биха участвали в служебното правителство на Димитър Главчев.

Още от "Политика"

СОС се събира на извънредно заседание заради избора на нова обслужваща банка

По предложение на работната група официални покани за участие в процедурата бяха изпратени до четирите най-големи банки в страната по критериите на БНБ - ДСК, ОББ, "Уникредит Булбанк", "Юробанк България"

Прочетете повече прочетете повече

Желязков: Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа от Европа и САЩ

Днешната видеоконференция на "Коалицията на желаещите" подчерта основната задача за спиране на убийствата и подкрепата за траен и справедлив мир, основан на принципите на международното право, добави премиерът

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени