Плевнелиев: Когато системните партии се разпадат, идва популизъм

Това заяви президентът на България от 2012 до 2017 година

Росен Плевнелиев
Росен Плевнелиев Източник: БГНЕС

"Когато системните политически партии се разпадат, идва популизъм". Така президентът на България от 2012 до 2017 година Росен Плевнелиев коментира в ефира на NOVA политическата обстановка у нас. Той призна, че поглеждайки към парламента, вижда тежка криза на политическата система.

 

Плевнелиев посочи, че "очевидно има вътрешно несъгласие в самата ДПС за начина, по който тя е управлявана в последните месеци, вероятно и за перспективите, които новото ръководство налага".

 

По думите му критичният момент за Движението е било гласуването за проектокабинета, предложен от ГЕРБ-СДС с първия мандат. "Очевидно тук се търси нова роля на ДПС отвъд идеите на сегашното ръководство в лицето на г-н Пеевски", смята президентът.

Още от "Политика"

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

В интервю пред bTV Кьовеши разкри истината - няма касателство разследване на Чиренско газохранилище, няма заплашена европрокурорка, няма казус, заявява лидерът на ДПС

Прочетете повече прочетете повече

Министър-председателят Румен Радев ще се срещне с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин

Ще се състои и пленарна среща на двете делегации с участието на вицепремиера и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев и министъра на външните работи Велислава Петрова

Прочетете повече прочетете повече

Малкото "Мразче" от ПБ-то на Радев - хванат, че е паркирал на забранено място скъпарското си "Порше"

Това явно нарушение изпъква още повече на фона на измисления скандал, който скалъпи депутатът от ДБ Ивайло Мирчев срещу доставчик на храна от Glovo в петък

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени