Политологът Стойчо Стойчев: Вбесяваща е самозабравата на тези хора и безкрайната им наглост да "оправят", "чегъртат" и "изличават"

Представят този бъркоч като стандарт за нормалност и почтеност, пише политологът

Стойчо Стойчев
Стойчо Стойчев

Стойчо Стойчев, политолог
Фейсбук

Рядко ставам емоционален по политически теми, но днес чета някакви сърцеизлияния за "ново мнозинство", което било "безпринципно" събирало в себе си "несъбираемото" и т.н. НЕ! НЕ! НЕ! Днес не се роди ново безпринципно мнозинство, а СЕ РАЗПАДНА БЕЗПРИНЦИПНОТО МНОЗИНСТВО, за което обяснявам от 2018 г. насам, което се събра за пръв път да подкрепя М. Манолова за кмет, а после обикаляше площади, спираше метро и самоуправстваше по кръстовища. Мнозинството, което в крайна сметка излъчи текущия кабинет. То безпринципно събра костовисти с комунисти, култур трегери с чалгари и т.н. с едната цел да се докопа до властта. Не е проблем, че успя.

Това което ме вбесява е самозабравата на тези хора и безкрайната им наглост да представят този бъркоч като стандарт за нормалност и почтеност. Болшевишкият им ентусиазъм да стигматизират всичко различно от тяхното, да "оправят", "чегъртат", "изличават".  Да подменят смисли, да тълкуват дори базови думички както им изнася. Последният пример от лицето Киро е възхвалата на политическото ренегатство като проява на висш патриотизъм. 
Киро, революционерите се въртят в гробовете за дето сравни с тях Гела и компания, така да знаеш! Днес никакво ново мнозинство не се е родило. Днес кабинетът на Киро изгуби парламентарната подкрепа. Обществена подкрепа той никога не имал.

 

Още от "Политика"

Управляващите готвят смяна на ръководството на "Информационно обслужване"

Предвижда се до края на годината да заработи дигиталният портфейл - входната точка за достъп до държавни услуги, документ за самоличност в телефона, заяви министърът на иновациите и дигиталната трансформация Иван Василев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени